Historie klubu
Nápad založit florbalový klub se zrodil někdy před třinácti lety. V té době již existovaly florbalové kluby Tornádo Barrandov a Faraos, sloučením pak vznikl klub SSK Future. Název Future proto, že v klubu působili hlavně mladí hráči kteří plánovali ovládnout budoucnost českého florbalu. SSK je zkratka pro sportovně společenský klub. Klub se chtěl zaměřit na výchovu florbalových talentů z řad chlapců i dívek z celé České republiky. Sídlo a největší hráčskou základnu klub měl a stále má v Praze 5.
Z dochovaných archivních tabulek jsou první zmínky o sezoně 1999/2000, ve které se mužský tým umístil ve druhé lize na 3. místě a jen těsně jim unikl postup do nejvyšší soutěže. V té době táhli SSK Future mladí bratři Honza a Vojta Krupičkové spolu s Tomášem Mitrovským. Bratři Krupičkové, věkem stále ještě junioři, byli dlouholetými ikonami klubu SSK Future, aby později odešli do libereckého FBC. Už před dvanácti lety se v sestavě objevoval David Ryneš, starší z bratrské dvojice, která tvořila kostru týmu až do roku 2010. Pouhé dva roky po založení klubu se dostavil jeden z prvních výraznějších úspěchů. V sezoně 1999/2000 se stal juniorský tým mistrem ČR. Ze sestavy můžeme jmenovat bratry Krupičky, Adam Kovacse, Davida Ryneše, Jan Vinše nebo Tomáš Doležala. Ve stejné sezoně se týmu starších žáků podařilo vyhrát Mistrovství ČR, když ve finálovém klání přehrál Otrokovice 6:3. V celostátním finále v kategorii elévů pak podlehl tým SSK Future jedné ze svých líhní a to týmu Faraos Praha poměrem 4:6. Výsledky mladších kategorií potvrdili kvalitu, kterou SSK Future už krátce po svém založení oplýval.
V následující sezoně 2000/2001 si však už postup do nejvyšší soutěže SSK Future vzít nenechalo. Po základní části skončilo na druhém místě o pouhý bod za Kadaní a mohlo se těšit na působení v nejvyšší soutěži. V první lize juniorů pak přišel další velký úspěch, kterým sice nebylo obhájení titulu mistrů ČR, ale „pouze“ druhé místo po porážce ve finálové sérii od ZŠ Vsetín-Luh. Částečný neúspěch však napravili dívky v kategorii juniorek, ve které se SSK Future stalo mistrem ČR. Tahounem tohoto týmu byla Denisa Billá, která se v později stala jednou z nejlepších hráček v ČR. V kategorii žen pak téměř celý juniorský tým dokázal vybojovat postup do nejvyšší soutěže. Za turnajové úspěchy můžeme považovat vítězství na Czech Open v kategorii muži a druhé místo v kategorii junioři.
Hned ve své první sezoně v nejvyšší mužské soutěži se mladíci dokázali probojovat na 7. místo a postoupit do play-off. Kanadskému bodování klubu vládli v první sezoně stará známá jména, ke kterým se přidal Martin Očkay. V brance pak nejčastěji nastupoval Zdeněk Mitrovský, který si po základní části udržel skvělý průměr branek na zápas 2,71. V play-off pak těsně vypadli s pozdějším finalistou Torpedem Havířov. Ve třetím rozhodujícím utkání na půdě soupeře bylo utkání dlouho vyrovnané, soupeř jej rozhodl v 57. minutě brankou Gajdoše na 3:2. Jednoho z největších úspěchů klubu pak dosáhli hráči v Poháru ČfBU, ve kterém se dokázali probojovat až do finále. V něm však podlehli ostravskému FBC 3:6. Působení žen v nejvyšší soutěži však bylo o poznání horší. Po mnoha odchodech klíčových hráček dokázal tým uhrát pouze jednu remízu a rychle se poroučel opět do druhé ligy. Úspěch v podobě mistrovského titulu a po roční odmlce opět příčka nejvyšší. Tak by se dal charakterizovat triumf v kategorii juniorů. Tým, který táhly vycházející hvězdy Michal Soukup, Adam Kotek nebo Adam Kovacs s Tomášem Doležalem, si ve finálové sérii poradil 2:1 na zápasy s ostravským FBC. Stejně starý tým dívek pak skončil na třetím místě těsně před branami finále. Junioři prokázali svou kvalitu i na mezinárodním turnaji Czech Open, který opanovali po finálovém vítězství 2:1 nad týmem Vítkovic.
V sezoně 2002/2003 si tým mužů po základní části polepšil o jednu příčku. V play-off však hladce vypadl opět s Torpedem Havířov. Série se poprvé hrála na tři vítězné zápasy, havířovští si s Future dokázali poradit v nejkratším možném čase a postoupili do semifinále. V kádru mužského týmu nastupovali stále převážně mladí hráči, které tu a tam doplnili zkušenější florbalisté. Jako příklad můžeme uvést Jana Zahalku, který později působil v klubu jako trenér. V juniorech přišel po finálových hodech trochu horší výsledek. V semifinálové sérii totiž mladíci ve dvou zápasech podlehli vždy o gól soupeři z Vítkovic a zbylo na ně jen utkání o třetí místo, ve kterém porazili Otrokovice 8:4. Ženský tým si ve druhé lize pohlídal klidný střed tabulky, juniorky skončili po základní části na pátém místě, které bylo těsně pod hranicí play-off. V tomto mladém týmu byla nejvíce produktivní tehdy pouze dvanáctiletá vycházející hvězdička Barbara Jelínková, která v 16 utkáních zaznamenala 25 kanadských bodů, což je obdivuhodné vzhledem k tomu, že nastupovala proti hráčkám často i o pět let starším. Své první starty si připsala ještě mladší Martina Čapková, která se až za dlouhých sedm let stala juniorkou roku ČR. Junioři v létě potvrdili svou dlouhodobou kvalitu a podruhé v řadě opanovali turnaje Czech Open. Radim Verner si odnesl cenu pro nejlepšího hráče, Michal Rebro cenu pro nejlepšího brankáře.
Už ve třetí sezoně po postupu do nejvyšší mužské soutěže přišel první úspěch. Po základní části skončil tým pod vedením Jiřího Nováka a Lukáše Pokorného pojmenovaný podle titulárního sponzora SSK Future by Reebok na třetím místě. Kanadské bodování nejen týmu, ale i celé soutěže vyhrál Martin Hozman, který před sezonou přestoupil z celku pražského rivala Bohemians. Zdatně ho podporovali bratři Krupičkové a Adamové Kotek s Kovascem. Ve čtvrtfinálové sérii si dokázal tým poradit s Chodovem poměreme 3:1 na zápasy. V semifinálové sérii čekala pražské diváky jedna z prvních výraznějších bitev s pozdějším velkým rivalem a několikanásobným mistrem Tatranem Střešovice. Napěchované tribuny se dočkali čtyř zápasů, z kterých, bohužel pro „Budoucnost“, hned tři vyhrál Tatran a postoupil do finále, které i později vyhrál. Úspěch v podobě bronzové medaile si však vybral daň v soutěži juniorů. Tu po základní části ovládl tým Future, ale k překvapení všech prohrál čtvrtfinálovou sérii s Havířovem 2:3 na zápasy. Klíčoví hráči nastupovali hlavně za mužský tým, juniorská soutěž tak šla na vedlejší kolej. Ženský tým si nadále v klidu působil ve středu tabulky druhé ligy. Juniorky nezvládly semifinále ani souboj o třetí místo a nakonec braly jen pomyslné bramborové medaile.
V sezoně 2004/2005 se po úspěchu v nejvyšší soutěži mužů dostavilo lehké vystřízlivění. O to víc úspěchu však přidali mládežnické kategorie. Po ročním působení v SSK Future a vítězství v kanadském bodování neodolal Martin Hozman vábení Tatranu a opustil řady klubu z budoucnosti. Do kádru se tak začali více prosazovat jmenovci Soukupové – Michal a Marek i mladší z bratrské dvojice Rynešů Martin. Do branky se pak poprvé dostal budoucí reprezentant David Rytych. Po základní části se tým s lehce pozměněným názvem Reebok team SSK Future by 3M dokázal probojovat do play-off jen díky lepším vzájemným zápasům s Chodovem. Ve čtvrtfinále se opět potkali s Tatranem Střešovice. Do série mladíci vstoupili vítězstvím 6:2 na půdě vítěze základní části. Další tři zápasy si však zkušenější soupeř pohlídal a postoupil do semifinále. Ženský tým se po chudých letech ve druhé lize dokázal probojovat až na druhé místo, které však na postup do nejvyšší soutěže nestačilo. Junioři dali zapomenout na neúspěch v předchozí sezoně. Hladce propluli základní částí, poradili si i s nástrahami čtvrtfinále i semifinále play-off. Ve finále pak přehráli poměrem 3:1 na zápasy hráče Vítkovic. Tým podporovali výborní brankáři David Rytych s Michalem Rebrem, věkem stále ještě dorostenci, do útoku se nejvíce dařilo Michalu a Markovi Soukupovým. Do kádru mladíků se také čím dál víc dostávala i vycházející hvězda Daniel Šebek. Stejně staré hráčky Future téměř napodobily své kolegy a rovněž postoupily do finále play-off. V něm však jasně podlehly Tatranu a na krk si pověsily stříbrné medaile. V kategorii dorostenců se do osmičlenného play-off dostali hned dva týmy SSK Future, které na sebe narazili ve čtvrtfinále. „A“ tým, ve skutečnosti psaný jako „B“ tým dvakrát svoje kamarády rozdrtil a postoupilso semifinále. Tým kolem budoucích hráčů mužského „A“ týmu Daniela Roba, Jakub Židlického, Ondřeje Riebauera, Daniela Šebka, Michala Vrtišky nebo brankářů Davida Rytycha nebo Michala Rebra ovládl mládežnické soutěže napříč Českou republikou. V semifinále vyřadil Bulldogs Brno, ve finále pak porazili výjimeční mladíci Havířov 6:3 a stali se mistry ČR. Junioři potvrdili svou dominanci na letním turnaji Czech Open, který opět opanovali. Svou kvalitu potvrdili brankář Davida Rytych a střelec Michal Vrtiška, kteří byli vyhlášení za nejlepší na svých postech v celém turnaji.
V následujícím ročníku začali mladíci tvořit kostru týmu, který hrál nově pojmenovanou nejvyšší soutěž Fortuna Extraligu. Před sezonou se k nim přidali nové posily Martin Lukeš z Torpeda Havířov a Marek Lébl, který přišel z FBC Ostrava. V základní části skončilo Future na čtvrtém místě a Lukeš s Léblem potvrdili své kvality a jasně ovládli bodování svého týmu. Čtvrtfinále znamenalo konečnou pro soupeře z Vítkovic, kterého nabitý tým přejel ve třech zápasech. V semifinále se mohla Praha těšit na další z bitev s Tatranem Střešovice. První zápas na půdě soupeře vyhráli mladíci z Future 8:3. Stejně jako v minulosti však zkušenější soupeř vyhrál následující zápasy, opět vystavil stopku pro SSK a opět opanoval celou soutěž. Za částečný úspěch mohlo být považováno čtvrtfinále v elitní mužské kategorii na turnaji Czech Open, ve kterém však mladíci dostali lekci od švédského hegemona a pozdějšího vítěze turnaje Pixba Wallenstam, které vyhrálo 8:1. Ženský tým pak po čtyřletém působení ve druhé lize dokázal vybojovat postup do nejvyšší soutěže. V kategorii juniorů SSK Future ovládlo základní část, ve které zaznamenalo pouze jedinou porážku. Ve čtvrtfinále pak vyřadil ve třech zápasech tým Warriors, v semifinále stejným výsledkem tým FBC Ostrava. Do finále se z druhého semifinále probojoval tým Vítkovic, který táhli hráči jako Tomašík, Ťopek nebo Sladký. Ve čtvrtém zápase museli vítkovičtí odvracet matchball, protože Future vedlo 2:1 na zápasy. To se jim v napínavém utkání povedlo brankou Mojžíška na 5:4 dvě minuty před koncem. Páté utkání této série je jedním z nejzajímavějších momentů v historii klubu vůbec. V pražské hale basketbalové Sparty na Letné se totiž skutečně děly věci. Domácí se zásluhou mladého Šebka dostali do vedení až ve 32. minutě. O pět minut později dvěma slepenými brankami Vítkovice otočili. Domácím pak zásluhou dvou zásahů Michálka vedli v 57. minutě 3:2 a už se viděli s mistrovským pohárem. Do konce zápasu však zbývaly dvě možná tři vteřiny když rozhodčí odpískali volný úder proti domácím. Hráči Future už byli na hřišti a oslavovali titul. Bohužel však předčasně. Z následného volného úderu prostřelil Jelínek vše co mu stálo v cestě a nasměroval utkání do prodloužení. To zdecimování hráči Future nezvládli. O titulu pro Vítkovice rozhodl v osmé minutě prodloužení Martin Vladař. Úspěch se tentokrát nedostavil ani v turnaji Czech Open, ve kterém byli junioři vyřazeni už ve čtvrtfinále finskými South Coast Stars. Juniorky si podruhé za sebou nedokázali poradit s Tatranem, tentokrát však už v semifinále play-off. Náplastí jim pak byla alespoň bronzová medaile, když v utkání o třetí místo porazily Liberec po nájezdech. Dorostenecký tým byl téměř k neporažení. V žebříčku kanadského bodování základní části byli v první pětce hned čtyři hráči SSK Future. Ve čtvrtfinále play-off si dorostenci kolem Daniela Šebka, Kryštofa Antůška, Ondřeje Riebauera nebo Dana Moravce poradili s Brnem, v semifinále pak s Havířovem. Finálové utkání proti FBŠ Bohemians pak bylo jasnou záležitosti pro barvy SSK Future. Výsledek 9:1 a obhájení mistrovského titulu hovoří samo za sebe.
Zkopírováno z našeho oficiálního webu.. :-)